Petunia

rodina Petunia

Rodina Petunia

Krávy rodiny Petunia vynikají dobrým exteriérem a hlavně bezvadnými vemeny. Mají výborný obsah mléčných složek, nízký obsah somatický buněk v mléce a zároveň výbornou dojitelost.

Býci Ostretin Kottawa P NEA 669 a Ostretin Kott jsou plnými bratry a narodili se po přenosu embryí v Zemědělské společnosti Ostřetín, a. s. Oba jsou geneticky bezrozí! Budou předávat bezrohost na polovinu svých potomků. Otcem obou býků je americký býk Ottawa NEA 413. Tento již vnuk Rudolpha z matky po Bellwoodovi je jedním z nejlepších geneticky bezrohých holštýnských býků na světě. Ottawa je výrazným zlepšovatelem mléčné užitkovosti (aktuálně v USA + 1676 lb mléka) a zároveň dlouhověkosti (+2,0 PL).

Matkou těchto testantů je Ostretin Petunia 1 VG 85, která pochází z importu embryí z Francie. Z této kombinace se v Ostřetíně narodily dvě sestry a obě jsou vybrány jako matky býků. Petunia 1 zaujala jak výborným zevnějškem VG 85 (VG 87 za vemeno), tak i velmi dobrým mléčným výkonem, kde překonala vrstevnice o 19 %. Její mléčná produkce je velmi solidní, pokud jde o množství mléka i obsah mléčných složek. To je také důvodem, proč je tato kráva intenzívně využívána jako dárkyně embryí. Petunia 1 má za sebou hlubokou původně americkou rodinu krav. Její matka, která se také jmenuje Petunia VG 89, byla široce mezinárodně využívanou matkou býků s mnoha syny v inseminaci.

Významné členky rodin: Alta JR Orie EX 92, Petunia VG 89, Ostretin Petunia 1 VG 88, Ostretin Petunia 2 G+ 83
Plemenní býci: Ozzie (Lord Lily) NXA 275, Kottawa P (Ottawa) NEA 669, Lars (Ramos) NEA 785

Zobraz diagram rodiny Petunia