Petra

rodina Petra

Rodina Petra

Rodina Petra je velmi úspěšná jako zdroj zlepšovatelů. Mezi ně patří především populární Imalot s extrémní produkcí kg bílkovin a výtečným zdravím dcer.
Toto vše se podepsalo i na výsledku Joyalista, který se jako jeden z mála dokázal prosadit i proti černostrakatým vrstevníkům. Dcery Joyalista mají vynikající mléčnou užitkovost a dojí mléko mimořádně bohaté na bílkovinu.
Jsou narostlé, s hlubokými hrudníky a mají výraznější mléčný typ.

Významné členky rodin: Ostretin Petra 7 VG 88, Ostretin Petra 6 RC VG 85
Plemenní býci: Ostretin Joyalist RED 475, Ostretin Imalot NEA 439, Ostretin Ferel NEB 996

Ostretin Joyalist RED 475

Ostretin Joyalist RED 475

Joyalist RED 475

Otcem Joyalista je černostrakatý plemeník Royalist, který je nejúspěšnějším italským býkem jaký kdy byl dovážen do České republiky a jedním z nejlepších italských býků vůbec. Kombinace býků na diagonále původu Joyalista – Royalist x VG 85 Tribute x VG 85 Festival x VG 85 Esquimau představuje naprosto novou krev pro červenou holštýnskou populaci. Joyalist je také prvním naším prověřeným redem jehož matka pochází z velkovýrobních podmínek. Rodina matky – Petra je velmi úspěšná jako zdroj zlepšovatelů.
Můžeme jmenovat především Ferela, který si vede velmi dobře i na druhé vlně dcer a novou hvězdu Imalota s extrémní produkcí kg bílkovin a výtečným zdravím dcer. Toto vše se podepsalo i na výsledku tohoto červeného holštýna, který se jako jeden z mála dokázal prosadit i proti černostrakatým vrstevníků. Dcery Joyalista mají velmi dobrou mléčnou užitkovost a dojí mléko mimořádně bohaté na bílkovinu. Jsou narostlé, s hlubokými hrudníky a mají výraznější mléčný typ. Jejich zádě mají střední sklon i rozměry. Končetiny mají vynikající široký postoj a vytvářejí dostečný prostor pro široká vemena, která jsou tak typická pro Joyalista. Pohyblivost díky širokému postoji je vynikající. Vemena jsou také pěkně utvářená.

Ostretin Imalot NEA 439

Ostretin Imalot NEA 439

Imalot NEA 439

Imalot pochází z vynikající kombinace býků Oman x Mtoto z naší prověřené rodiny matek býků Petra. Ze stejné rodiny pochází také zlepšovatelé Ferel NEB 996 nebo Joyalist RED 475. Jeho matka je stále ve výborné kondici. Má za sebou 5 uzavřených laktací a produkci přes 80.0000 kg mléka. Nyní je otelená po šesté. Její hodnocení zevnějšku je také výborné EX 90.

Imalotovy dcery jsou kapacitní dojnice s výbornými končetinami a solidními vemeny. V našem podniku máme z testace 12 dcer! Jejich užitkovost na první lakatci je téměř 12.000 kg mléka a všechny prošly první laktací bez vyřazení! Mají úžasnou dojivost a po otelení neztrácejí tělěsnou kondici (nehubnou).

Ostretin Ferel NEB 996

Ostretin Ferel NEB 996

ferel

Otcem Ferela je Hershel a matkou je dcera býka Esquimau, Ostretin Petra 1 VG 85. Ferel je prověřen jako zlepšovatel v ČR a Maďarsku.

Ferel je komplexním zlepšovatelem zevnějšku se zvláštním důrazem na utváření končetin.Rodina Petra je jednou z nejlepších v našem chovu.

Zobraz diagram rodiny Petra