Alexis

rodina Alexis

Rodina Alexis

Rodina Alexis patří mezi velmi úspěšné rodiny matek býků v historii českého šlechtění holštýnského skotu.
Od samého počátku totiž konzistentně produkuje býky zlepšovatele. Ostřetínská matka býků Alexis byla hodnocena VG 85 a je úspěšnou matkou Grenta, Farshalla, Filiho a především Gartona.

Významné členky rodin: Ostretin Alexis 6 VG 85
Plemenní býci: Ostretin Garton NXA 179, Ostretin Farshall NXA 151, Efred NEB 908

Ostretin Garton NXA 179

Ostretin Garton NXA 179

Garton NXA 179

Garton je synem Ricecrest Marshalla a špičkové matky býků Ostretin Alexis VG 85 z rodiny Alexis. Garton je vysoko prověřen v ČR a Maďarsku.

Garton je především výrazným zlepšovatelem obsahu mléčných složek a upnutí vemene. Garton nese nejlepší genetický typ pro kappa kasein BB.

Registr: NXA-179
Narozen: 2002
Recesivní faktory: TV

Charakteristika: Skvělá vemena, mléčné složky, snadné porody, kappa kasein BB, aAa: 561342

Ostretin Farshall NXA 151

Ostretin Farshall NXA 151

Garton je synem Ricecrest Marshalla a špičkové matky býků Ostretin Alexis VG 85 z rodiny Alexis a je vlastním bratrem Gartona. Farshall je především vynikajícím býkem pro inseminaci přebíhalek a problémových krav. Má vynikající vlastní plodnost a jeho dcery vynikají zdravím, nízkým obsahem somatických buněk v mléce a solidním zevnějškem a produkcí.

Efred NEB 908

Efred NEB 908

Efred je vlastním bratrem Elasca. Jeho otcem je Manfred a matka je zakladatelkou české větve rodiny Alexis. Vedle velmi dobré produkce kg bílkovin je největší předností tohoto býka plodnost jeho dcer.

Zobraz diagram rodiny Alexis