Nezařazené

Ostretin IMALOT NEA-439

Posláno 2.8.2011 | Od: | .: Nezařazené | .
Imalot NEA 439

Imalot se narodil v Zemědělské společnosti Ostřetín a měl by být vedle Česka natestován také v Maďarsku. Jeho otcem je velmi známý americký syn Manfreda Oman NEA 113 (O-Bee Manfred Justice). Tento otec býků má dnes již vysokou spolehlivost plemenných hodnot. Již velmi dlouho se drží na prvním nebo na druhé místě amerického žebříčku TPI. Vyniká produkcí mléka při vynikajících složkách. Ze znaků zevnějšku jsou největší předností končetiny. Oman má výborné plemenné hodnoty pro dlouhověkost a plodnost.
Matka Imalota, Ostretin Petra 5 G+ 83, pochází z vynikající ostřetínské rodiny krav Petra, která byla dovezena do ČR z Francie. Její bába Ostretín Petra 1 VG 85 je matkou výborného zlepšovatele utváření vemen a končetin Ferela NEB 996! Otcem matky Imalota je známý italský otec býků Carol Prelude Mtoto NEB 799. Mtoto je výborným býkem zejména pokud jde o znaky fitness (dlouhověkost, somatické buňky, plodnost) a je nyní prověřen také jako mimořádně úspěšný otec býků. Jeho synové Jazzman, Zarik, Velox, Shottle, Mascol, Manager jsou také využíváni jako otci býků.

Ze stejné matky jako Imalot pochází také letošní národní holštýnská šampiónka Ostretin Petra 7 VG 86. Rodina Petry tedy schopna produkovat jak býky zlepšovatele tak šampiónky výstav. V původu Imalota jak ze strany otce tak ze strany rodiny matky najdeme spíše horší mléčný charakter (hranatost, ostrost) a spíše vyšší tělesnou kondici. Toto jsou předpoklady pro velmi dobrou schopnost persistence laktace a plodnost. Spojení Omana, Mtota a rodiny Petra je jedinečné a dává vynikající předpoklady pro produkci mléka bohatého na mléčné složky a pevné zdraví potomstva. Původ Imalota je velmi bohatý na geny pro dlouhověkost.